Yrd. Doç. Dr. Sinem DURSUN KASIMOĞLU
Yrd. Doç. Dr. Sinem DURSUN KASIMOĞLU

1978 yılında İstanbul’da doğan Sinem Kasımoğlu, 1996 yılında kazandığı İstanbul Üniversitesi İletişim Fakültesi Radyo TV Sinema Bölümü’nü, 2000 yılında başarıyla tamamladı. 2002-2004 yılları arasında YDÜ Medya ve İletişim Çalışmaları Yüksek Lisans Programı’na burslu olarak devam eden Kasımoğlu, 2000-2002, 2004-2007 yılları arasında İstanbul’da çeşitli televizyon kanallarının haber merkezlerinde, dergilerde redaktör, editör, muhabir olarak görev aldı.

2007 yılı Şubat ayında Yakın Doğu Üniversitesi bünyesine katılan Kasımoğlu, Yakın Doğu TV’de, Yakın Doğu Üniversitesi’nin vizyon, misyon ve hedefleri doğrultusunda hazırlayıp sunduğu televizyon programları ile üniversitenin tanıtım faaliyetleri içerisinde yer aldı. Kasımoğlu, 2011 Eylül ayında, YDÜ İletişim Fakültesi Kompleksi bünyesinde bulunan 88.0 frekansından yayın yapan YDÜ FM’e müdür olarak atandı.

2015 yılında Yakın Doğu Üniversitesi Eğitim Bilimleri Enstitüsü, Eğitim Yönetimi, Denetimi, Ekonomisi ve Planlaması Anabilim Dalı’nda Doktora eğitimini tamamlayan Kasımoğlu, 13 Haziran 2016 tarihinde YDÜ İletişim Fakültesi’ne Yardımcı Doçent olarak atandı. Kasımoğlu, halen İletişim Fakültesi bünyesinde, “TV Program Türleri, Radyo Stüdyo Uygulamaları, Radyo Tv’ye Giriş, Görüntü Estetiği ve Radyo Program Yapımı” derslerini vermektedir.

2015 yılında LAP LAMBERT Akademik yayınlarından “Knowledge Management and Project Based Learning in Higher Education” isimli kitabı yayınlanan Sinem Kasımoğlu’nun, Proje Temelli Derslerdeki Bilgi Yönetimi Süreci, İletişim, Sosyal Medya, Yeni Medya, Yazılı ve Görsel Basın, Tolerans Eğitimi vb. konuları kapsayan, SSCI ve Scopus’ta taranan dergilerde yayınları yer almaktadır.

 Ders Programı