Öğr. Gör. Ufuk ALTUNÇ
Öğr. Gör. Ufuk ALTUNÇ

Ufuk Altunç, iki çocuklu bir ailenin ikinci çocuğu olarak 1979 yılında Gazimağusa’da doğdu.

Ortaöğrenimini Gazi Mağusa Namık Kemal Lisesi’nde tamamladı. Ortaöğrenimindeki başarısının yanı sıra çeşitli sosyal aktivitelerde de bulundu. Oynadığı Tiyatro oyununda okuluna birincilik ödülü getirdi. İki arkadaşı ile birlikte “Alkışlanacak Cesaret” başlıklarıyla medyada takdir alan, bölgenin ilk gençlik dergilerinden birini çıkardı.

İletişim Fakültesi, Radyo, Televizyon ve Sinema Bölümü’ndeki lisans eğitimi sırasında Kanal D ve Show Tv’de canlı yayın prodüktörü ve yönetmen yardımcısı olarak görev aldı.

Şeref öğrencisi olarak lisans eğitimini bitirdikten sonra Marmara Üniversitesi, İletişim Anabilim dalı, Halkla İlişkiler ve Tanıtım bilim dalından yine şeref öğrencisi olarak yüksek lisans diplomasını aldı.

İletişim Fakültesi’nde öğretim görevlisi olarak göreve başlayana kadar özel bir şirkette halkla ilişkiler müdürü olarak çalışmaktaydı.

2005 yılında Yakın Doğu ailesine katılan Altunç, Halkla ilişkiler ve Tanıtım Bölümü’nde teorik derslerin yanı sıra uygulamalı dersleri de yürütmektedir.

2005 yılından beri birçok ulusal ve uluslararası konferans, kongre, sergi organizasyon komitesinde yer aldı. Çok sayıda özel olay ve sosyal sorumluluk projesi danışmanlığında bulundu. Akademik çalışmalarına halen İletişim Anabilim dalı doktora programında devam etmektedir.

Ders Programı