Öğr. Gör. Oshan ULUŞAN
Öğr. Gör. Oshan ULUŞAN
Öğr. Gör. Oshan ULUŞAN
Gazetecilik Bölümü Öğretim Görevlisi*
İlgili Haberler

1993 yılında Lefkoşa’da doğan Oshan Uluşan, 2011 yılında Yakın Doğu Koleji’nden mezun oldu. 2011 yılında Yakın Doğu Üniversitesi’nde Uluslararası İlişkiler bölümünde eğitimine başladığı 2 yılın ardından esas tutkusu olan İletişim bilimleri alanına geçti ve 2017 yılında Yakın Doğu Üniversitesi Gazetecilik bölümünden fakülte birinciliği ile mezun oldu.

Yine aynı sene sonunda Medya ve İletişim Çalışmaları Yüksek Lisans programına kaydolarak iletişim alanında eğitimini YDÜ bünyesinde sürdürdü. 2019 yılında, yüksek lisans eğitimini 4.0’lık ortalamayla, “Bir Öteki Sorgusu: Kimlik, Çatışma ve Surlariçi” başlıklı teziyle başarıyla savunarak tamamladı.

Yüksek lisans eğitimin hemen ardından iletişim bilimlerinde doktora eğitimine başladı. Yine aynı sene Yakın Doğu Üniversitesi İletişim Fakültesi Gazetecilik bölümünde dersler vermeye başladı.

Hâlen Yakın Doğu Üniversitesi İletişim Fakültesi Gazetecilik bölümünde yarı zamanlı olarak gazetecilik dersleri vermeye devam ederken doktora çalışmalarını da sürdürmektedir.

Akademik hayatının yanı sıra, o, yurtdışı ve yurtiçinde, çeşitli dergi ve internet haber sitelerinde kısa dönemli editörlük ve redaktörlük görevleri üstlendi.

Çalışma alanları arasında, medya ve siyaset ilişkisi, veri gazeteciliği, yeni medya çalışmaları gibi çalışma alanları bulunuyor.

Ders Programı