Sevilay ULAŞ
Sevilay ULAŞ

İstanbul’da doğdu. İlk, orta ve lise eğitimini İstanbul’da tamamladı. Aynı yıllarda klasik bale eğitimi aldı. Lisans eğitimine Doğu Akdeniz Üniversitesi İletişim fakültesi Halkla İlişkiler ve Reklamcılık bölümünde başladı, öğrenci asistanlığı görevinde bulundu, lisans eğitiminde başarı bursu alarak şeref öğrencisi olarak mezun oldu. Lisans eğitiminde aynı bölümde eğitim alan arkadaşları ile birlikte Aydın Doğan Genç İletişimciler yarışma katıldı ve “en iyi basın reklamı” dalında ikincilik ödülünü almıştır. Onu takip eden yılda Yeditepe Üniversitesi İletişim fakültesi Halkla İlişkiler ve Tanıtım bölümünde tezli yüksek lisans eğitimine başladı. “Yazılı Basındaki Advertoriallar ve Etik Boyutu” isimli tezi ile yüksek lisans eğitimini tamaladı.

Akademik kariyerine Ege Üniversitesi İletişim Fakültesi Halkla ilşkiler ve Tanıtım bölümünde doktora eğitimi ile devam etmiştir. “Marka Sadakati ve Sosyal Medya Arasındaki İlişki: Lüks Otomobil Markaları Üzerine Bir Araştırma” isimli doktora tezi ile doktora eğitimini tamamlamış ve doktor ünvanı almıştır.

Aynı yıllarda Doğu Akdeniz Üniversitesi mezunlar derneği yönetim kurulu başkanlığı görevini bir dönem boyunca yürütmüştür. Lisans eğitiminden mezun olduktan sonra İstanbul’da bulunan M.A.R.K.A Reklam ajansında marka temsilcisi olarak çalışmaya başladı. Çeşitli reklam kampanyaları ve filmlerinin hazırlanmasında görev almıştır. Sonrasında medya sektöründe yer alan kişilerle çalışıp kendilerine basın danışmanlığı yapmıştır. Yine aynı sektörde televizyon programı yapımlarında halkla ilişkiler ve iletişim koordinatörlüğü görevlerinde bulunmuş, çeşitli, sosyal sorumluluk projelerinde yer almıştır. Daha sonraki yıllarda sağlık sektöründe faaliyet gösteren sağlık grubunda halkla ilişkiler sorumlusu olarak görev yapmıştır. Sonrasında Harran Üniversitesi Şanlıurfa Sosyal Bilimler Meslek Yüksekokulu Sosyal Bilimler Meslek Yüksekokulunda Halkla İlişkiler ve Tanıtım, Radyo ve Televizyon Yapımcılığı programlarında öğretim görevlisi olarak çalışmış ve program başkanlığı görevlerinde bulunmuştur.

Evli ve bir çocuk annesidir.