Dr. Serkan FUNDALAR
Dr. Serkan FUNDALAR
Dr. Serkan FUNDALAR
Film Yapımı ve Yayıncılık Bölümü Öğretim Üyesi
İletişim Araştırmaları Merkezi Başkan Yardımcısı
İlgili Haberler

Serkan Fundalar, Ocak 1981’de İstanbul’da doğmuştur. Lisans eğitimini 2005’te Lefke Avrupa Üniversitesi Radyo, Televizyon ve Sinema Bölümü’nde tamamladıktan sonra bir süre Kanal D’de yayınlanan Sağır Oda dizisinde Kameraman olarak çalışmıştır. Daha sonra Kuzey Kıbrıs’a geri dönerek 2013 yılında Lefke Avrupa Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü İletişim Anabilim Dalı’nda yüksek lisansını, 2019 yılında ise Lefke Avrupa Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü İletişim Anabilim Dalı’nda doktorasını tamamlamıştır.

2010 ve 2015 yılları arasında Lefke Avrupa Üniversitesi’nde Araştırma Görevlisi olarak çalışan Fundalar, bu süreçte Lefke Avrupa Üniversitesi Televizyonu’nda Program Koordinatörlüğü yapmış ve aynı zamanda 2013-2014 yıllarında Üniversite Türkiye Tanıtım Sorumlusu olarak görev almıştır.

Fundalar, 2015-2019 yılları arasında Uluslararası Kıbrıs Üniversitesi İletişim Fakültesi Radyo ve Televizyon Bölümü’nde Öğretim Görevlisi olarak görev almış, yanı sıra Radyo-TV Stüdyoları Sorumlusu görevini de yürütmüştür. 2018 yılında “Dönüşen Dünyada İletişimin Rolü” Uluslararası Sempozyumu’nda Sempozyum Düzenleme Kurulu üyesi olarak yer almış, aynı zamanda İletişim Fakültesi Akreditasyon Kurulu üyeliği görevini de yürütmüştür.

Fundalar yanı sıra ART Televizyonu’nda yayınlanan “Misafirin Penceresi’nden” (26 bölüm) ve Kıbrıs Genç TV’de yayınlanan “Ağaçaltı Sohbetleri” (26 bölüm) programlarının yönetmenliğini yapmıştır.

Fundalar’ın akademik araştırma alanları arasında Amerikan Sineması ve Fantastik Türk Sineması yer almaktadır.