Öğr. Gör. Murat Cem ACARALP
Öğr. Gör. Murat Cem ACARALP
Öğr. Gör. Murat Cem ACARALP
Halkla İlişkiler ve Tanıtım Bölümü Öğretim Görevlisi*
İlgili Haberler

Çorlu/Tekirdağ Doğumludur. Artvinlidir. İlk, orta ve lise eğitimini babasının görevi nedeniyle Türkiye’nin çeşitli illerinde tamamladı. Lisans eğitimini İstanbul Üniversitesi, Doğu Dilleri ve Edebiyatı alanında tamamladıktan sonra Yüksek Lisansını Akdeniz Karpaz Üniversitesinde İşletme alanında pazarlama iletişimi üzerine birincilikle bitirdi.

1995 yılından başlayarak Türkiye’nin önde gelen şirketleri ve markalarından Boğaziçi/Aidata Grup, Telsim Dijital ve IBM’de pazarlama iletişim yöneticiliği ve bayi kanal müdürlüğü yaptı. Kanal kurucusu olarak ülkemizin tüm il ve ilçelerini bizzat dolaşarak lokal markalaşma ve pazarlama iletişim faaliyetleri yürüttü. 2000 yılından sonra tam hizmet reklam ajansı ve dublaj- seslendirme üzerine bir iletişim atölyesi kurarak 15 yıldan fazla bir süre iki alanda da yurt içi ve yurt dışı birçok başarılı işe imza attı. Türkiye’nin ilk e-ticaret sitelerinden olan ekonomikticaret.com kuruluşunda görev aldı ve pazarlama müdürlüğü yaptı. Son 10 yıldır belirli dönemlerde kurumsal şirketlere ve siyasilere iletişim danışmanlığı yapmıştır.

Profesyonel çalışma hayatı boyunca akademik kariyerini devam ettirmiş, üniversitelerde dersler vermiştir. Şu an Yakın Doğu Üniversitesinde Medya ve İletişim Çalışmaları üzerine doktoraya devam etmekte ve öğretim görevlisi olarak İletişim Fakültesi Halkla İlişkiler Anabilim dalında ders vermeye devam etmektedir. Kurumsal iletişim, stratejik iletişim, kurumsal itibar ve pazarlama iletişimi alanında çalışmalar yapmaktadır.

Evli ve 2 kız çocuk babasıdır.

Ders Programı