Öğr. Gör. Murat Cem ACARALP
Öğr. Gör. Murat Cem ACARALP

Çorlu/Tekirdağ Doğumludur. Artvinlidir. İlk, orta ve lise eğitimini babasının görevi nedeniyle Türkiye’nin çeşitli illerinde tamamladı. Lisans eğitimini İstanbul Üniversitesi, Doğu Dilleri ve Edebiyatı alanında tamamladıktan sonra Yüksek Lisansını Akdeniz Karpaz Üniversitesinde İşletme alanında pazarlama iletişimi üzerine birincilikle bitirdi.

1995 yılından başlayarak Türkiye’nin önde gelen şirketleri ve markalarından Telsim Dijital, IBM ve Boğaziçi/Aidata Grup bünyesinde pazarlama iletişim yöneticiliği ve iletişim koordinatörlüğü görevlerinde bulundu. Başarılı medya satın alımları yaptı ve görsel medya kampanyaları düzenledi. 2000 yılından sonra tam hizmet reklam ajansı ve dublaj- seslendirme üzerine bir iletişim atölyesi kurarak 15 yıldan fazla bir süre iki alanda da yurt içi ve yurt dışı birçok başarılı işe imza attı. Türkiye’nin ilk e-ticaret sitelerinden olan ekonomikticaret.com kuruluşunda görev aldı ve pazarlama müdürlüğü yaptı.

Profesyonel çalışma hayatı boyunca akademik kariyerini devam ettirmiş, üniversitelerde dersler vermiştir. Şu an Yakın Doğu Üniversitesinde Medya ve İletişim Çalışmaları üzerine doktora yapmakta ve öğretim görevlisi olarak İletişim Fakültesi, Halkla İlişkiler ve Tanıtım Anabilim dalında Marka Yönetimi, Tüketici Davranışları, Uluslararası Tanıtım, Sinemada Kentler ve Toplumsal Hareketler, Sanat incelemeleri konularında dersler vermekte, Kentler, Toplum ve Sinema alanında araştırma ve çalışmalar yapmaktadır.

Evli ve 2 kız çocuk babasıdır.