Yrd. Doç. Dr. Kamil KANİPEK
Yrd. Doç. Dr. Kamil KANİPEK

1984 Kıbrıs doğumlu Yrd. Doç. Dr. Kamil Kanıpek İlk, orta ve lise eğitimini Kıbrıs’ta tamamladı. Lisans, Yüksek Lisans ve Doktora eğitimine Girne Amerikan Üniversitesi İletişim Fakültesi Halkla İlişkiler bölümünde devam etti, Yüksek Lisans döneminde fakülte asistanlığı görevinde bulundu, lisans ve yüksek lisans eğitiminde başarı bursu ile onur öğrencisi olarak mezun oldu.

“Televizyondaki Yeni Nesil Evlilik Programlarında Popüler Kültür” konulu doktora tezi ile doktora eğitimini tamamladı ve doktor unvanı aldıktan sonra Akademik kariyerine GAÜ İletişim Fakültesi Halkla İlişkiler bölümünde devam etti. Bu sırada Yeni Medya – Medya ve İletişim Bölüm başkanlığı ile Fakülte Sosyal ve Bilimsel Etkinlikler koordinatörlüğü görevlerinde bulundu. Aynı yıllarda halkla ilişkiler öğrenci kulübü ve diğer sosyal kulüplerde danışmanlık görevini bir dönem boyunca yürütmüştür.

Uluslararası hakemli akademik dergilerde bilimsel yayınlara sahip olan Yrd. Doç. Dr. Kamil Kanıpek’in ayrıca yayınlanmış uluslararası kitap bölümü çalışması da bulunmaktadır. Yine birçok uluslararası bilimsel dergilere hakemlik yapmakta olan Kanıpek, her yıl Antalya’da düzenlenen Uluslararası Sosyal Bilimler Sempozyumu, Düzenleme Kurulu’nda yer almaktadır.

Yakın Doğu Üniversitesi, İletişim Fakültesinde öğretim üyesi olarak görevine devam eden Yrd. Doç. Dr. Kamil Kanıpek, Halkla İlişkiler Anabilim dalında dersler vermektedir. Akademik araştırma alanları arasında popüler kültür, medya ve kültürel çalışmalar, organizasyonlarda iletişim, örgütsel davranış, insan kaynakları yönetimi, kriz yönetimi çalışmaları yer almaktadır.

 Ders Programı